بیماری پارکینسون: ۶ دلیل برای امیدواری

بیماری پارکینسون امیدواری

جای هیچ سوالی نیست که اعلام تشخیص پارکینسون می تواند مسیر زندگی شخص را تغییر دهد، اما همان طور که می دانید، این به معنای پایان زندگی نیست. بیماران مبتلا به پارکینسون دلایل زیادی برای امیدوار بودن دارند؛ از جمله تحقیقات پیشرفته و مطالعاتی که در حال انجام بر روی این بیماری است تا بتوانند به بیماران کمک کنند تا همچنان به زندگی خود ادامه دهند.

اکنون برای نام بردن برخی از آن ها به 6 مورد اشاره می گردد:

دلیل ۱: زندگی های طولانی تر و سالم تر

امروزه بیماران مبتلا به پارکینسون به میزان بیشتر و بهتر عمر می کنند. روز به روز در کنترل و مدیریت مشکلات ناشی از بیماری بهتر شده ایم؛ بیماران حتی بدون دریافت هیچ گونه درمانی، عمر طولانی تر و بهتری نسبت به گذشته دارند.

بیشتر بخوانید: ۷ نکته برای افرادی به تازگی به پارکینسون مبتلا شده اند

دلیل ۲: تشخیص زودتر پارکینسون

هر چه بیماری پارکینسون زودتر تشخیص داده شود به نحو موثرتری می توان به درمان آن پرداخت. امروزه علیرغم دشواری های بسیار، تلاش می گردد تا پارکینسون در مراحل زودتری تشخیص داده شده و تحت بررسی قرار گیرد؛ چرا که هیچ گونه آزمایشی از جمله عکسبرداری با اشعه و یا آزمایش خون نمی توانند به طور دقیق ابتلای فرد به پارکینسون را تایید کنند.

محققان در تلاشند تا راهی را برای تشخیص زودهنگام علائم پارکینسون بیابند. به عنوان مثال، دانشمندان انگلستانی توانسته اند آزمایشی غیرجراحی و مربوط به چشم را طراحی کنند که طی آن با مشاهده تغییرات شبکیه چشم، قادر به تشخیص ابتلا به بیماری پارکینسون قبل از بروز علائم فیزیکی آن می باشند.

دلیل ۳: تحقیقات آزمایشگاهی متعدد

تحقیقات مربوط به فعل و انفعالات ژن های مرتبط با بیماری پارکینسون ممکن است بتواند گزینه های درمانی بهتری را پیش روی ما قرار دهد. به عنوان مثال تحقیقات در مورد چگونگی تعامل ژنLRRK2  در بیماری پارکینسون (LARK2 نیز خوانده می شود) با سایر ژن های مرتبط می تواند درک سیر بیماری را برای ما آسان تر کرده و بتوان راهی برای آهسته تر کردنِ آن پیدا کرد.

دلیل۴: آزمایش های کلینیکی

آزمایش های کلینیکی می توانند فرصتی برای یافتن شیوه های بهترِ تشخیص، مدیریت و درمان بیماری پارکینسون و سایر بیماری ها در اختیار ما بگذارند اما از سویی، این آزمایش ها فرصتی را نیز در راستای کمک به درمان بیماران مبتلا به پارکینسون قرار می دهند.

دلیل ۵: درمان های پیشرفته

یکی از درمان های تضمینی این بیماری، تحریک عمقی مغز یاDBS  می باشد. در این شیوه درمانی از تحریک الکتریکی مغز برای درمان مشکلات حرکتی مربوط به پارکینسون مانند لرزش، سفتی، دشواری در راه رفتن و کند شدن حرکات استفاده شده و می تواند گزینه ای باشد برای مواقعی که مصرف داروها تاثیر کم تری داشته و یا عوارض جانبی آن ها بسیار زیاد باشد.

متخصصین  توان هاب آماده خدمت رسانی به شما هستند. ثبت درخواست کنید

فیزیوتراپی در منزل، کاردرمانی در منزل، گفتاردرمانی در منزل

دلیل ۶: مداخلات توانبخشی برای پارکینسون

خدمات توانبخشی به شما در بهبود علائم و کم کردن سرعت پیشرفت بیماری کمک میکند. سه تخصص فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی در توانبخشی افراد مبتلا به پارکینسون نقش دارند. با توجه به اینکه چه علایمی از بیماری در شما وجود دارد میتوانید از خدمات توانبخشی برای بهبود علائم بهره بگیرید. اما بهتر است هرچه زود تر تحت نظر یک متخصص توانبخشی باشید. آنها کمک میکنند که بروز یا تشدید علائم به تاخیر انداخته شود.

بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی و کاردرمانی برای بیماران پارکینسون

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

بیشتر بخوانید | مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

small_c_popup.png

در تماس باشید...

راهنمایی و مشاوره رایگان

به دنبال بهترین خدمات توانبخشی در منزل می گردید؟ جای درستی آمده اید! تماس بگیرید یا درخواست تماس دهید.

شماره تماس ما: