سوزن خشک در فیزیوتراپی و تفاوت آن با طب سوزنی

dry needling on trapezius tavanhub

فیزیوتراپ ها با چه هدفی از این روش استفاده میکنند؟

Trigger Point Dry needling یا سوزن خشک، یک روش درمانی فیزیوتراپی است که از اصول طب شرقی و طب سوزنی حاصل شده است. شایع ترین دلیل استفاده از سوزن ، درمان گره عضلانی است است.از این روش برای طیف گسترده ای از بیماری های اسکلتی عضلانی استفاده می شود ، از جمله:

  • درد گردن ، شانه ، کمر و پا
  • درد ورم مفاصل ، از جمله درد زانو و لگن
  • کشیدگی عضله
  • درد عصبی

سوزن خشک چگونه کار میکند؟

سوزن های استفاده شده استریل و بسیار نازک و یکبار مصرف هستند. بیشتر افراد در هنگام نفوذ به پوست در ناحیه درد متوجه نمی شوند. ما می دانیم که سوزن زدن ترشح مسکن های طبیعی بدن را تحریک میکند، از جمله اندروفین ها و از این طریق درد را تعدیل میکند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد خشک سوزن ، خاصیت شیمیایی عضله را تغییر می دهد و سیستم عصبی را در سطح نخاع و مغز تحریک می کند. این نشان می دهد که می توان از سوزن خشک استفاده کرد تا روش تفسیر درد توسط مغز را تغییر داد. نتیجه تکنیک سوزن خشک تسکین دردهای عضلانی است.

تفاوت آن با طب سوزنی چیست؟

سوزن خشک ، از سوزن های مشابه طب سوزنی استفاده می کند ، اما آنها به روشی متفاوت اعمال می شوند. طب سوزنی مبتنی بر اصول طب چینی است. بیماری ها بر اساس مسیرهای انرژی و جریان چی درمان می شوند.

سوزن خشک مبتنی بر اصول طب غربی است: سوزن ها برای درمان ناحیه ای که «نقاط ماشه‌ای» دارد استفاده می شود و با تحریک پوست ، ماهیچه ها و سیستم عصبی اعمال می شود.

متخصصین  توان هاب آماده خدمت رسانی به شما هستند. ثبت درخواست کنید

چه کسانی از این روش درمانی بهره خواهند برد؟

این یک روش درمانی بی خطر است ، اما مانند تمام گزینه های درمانی ، خطراتی را به همراه دارد. تمام بیماران به طور کامل ارزیابی می شوند که آیا سوزن خشک به عنوان یک روش درمانی ارائه می شود یا خیر. تعیین این موضوع را به درمانگر خود واگذار کنید.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

بیشتر بخوانید | مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

small_c_popup.png

در تماس باشید...

راهنمایی و مشاوره رایگان

به دنبال بهترین خدمات توانبخشی در منزل می گردید؟ جای درستی آمده اید! تماس بگیرید یا درخواست تماس دهید.

شماره تماس ما: