گفتار درمانی در منزل شیراز

گفتار درمانی در منزل شیراز

توان هاب این بار نیز به سراغ شهر شیراز آمده است تا با ارائه خدمات گفتار درمانی در منزل شیراز به هموطنان عزیز این شهر بزرگ کمک رسانی کرده و خدمات خود را به افراد خواهان آن ارائه کند. شیراز یکی از بزرگترین شهرهای کشور ایران و مرکز استان فارس می باشد که با 8/1 میلیون نفر جمعیت، نیازمند امکانات بهداشتی و خدمات درمانی شایسته ای می باشد تا بتواند نیازهای درمانی شهروندان این منطقه را پاسخگو باشد.همچنین شیوع بالای اختلالات و بیماری ها باعث شده که نیاز به خدمات توانبخشی در تمام شهرهای کشور به صورت جدی حس شود.خدمات توانبخشی انواع و روش های متفاوتی دارد. گفتار درمانی در منزل شیراز یکی از خدمات با متقاضی بالا در این شهر می‌باشد. گفتار درمانی در منزل می‌تواند برای کودکان یا بزرگسالان انجام شود. گفتار درمانی به درمان انواع بیماری ها و اختلالات مربوط به تولید گفتار، بلع و صوت می‌پردازد.

شیوع و همه گیری ویروس کرونا و پرهیز افراد گوناگون به ویژه افراد سالمند از خارج شدن از منزل می تواند دسترسی این افراد به خدمات گفتار درمانی و توانبخشی را محدود کرده و دریافت مداخلات لازم برای ایشان را با دشواری هایی همراه کند. از آن جا که سالمندان بخش مهمی از مخاطبین خدمات توانبخشی و گفتار درمانی هستند و نباید نیازهای توانبخشی و درمانی آن ها را بی پاسخ گذاشت، توان هاب مفتخر است تا با میسّر ساختن حضور گفتار درمانگران خانم یا آقا بنا به درخواست افراد نیازمند به این خدمات، راهی جدید را به روی این عزیزان گشوده و مسیر دریافت خدمات گفتار درمانی و توانبخشیِ این افراد را تسهیل نماید.بسیاری از بیماران نیازمند به گفتاردرمانی، تمایل به شروع روند درمان در منزل شخصی خود دارند. به همین دلیل گفتار درمانی در منزل به یکی از درمان های محبوب کشور تبدیل شده است. گفتار درمانی دارای شاخه های کاری زیادی می‌باشد که در این متن به صورت مختصر به آن ها اشاره کرده تا شما عزیزان را با این رشته توانبخشی بیشتر آشنا کنیم.

برای مشاوره رایگان و درخواست خدمات گفتار درمانی در منزل شیراز شماره تلفن خود را وارد کنید. با شما تماس میگیریم...
شماره تلفن نامعتبر
گفتار درمانی در منزل شیراز

شاخه های کاری گفتار درمانی در منزل شیراز

گفتار درمانی در بلع کودکان : کودکان در ابتدای تولد قادر به بلع و هضم مایعات می باشند.با رشد کودکان توانایی کودکان برای بلع سایر مواد غذایی افزایش یافته و می توانند از سایر مواد غذایی استفاده کنند.اما بعضی از بیماری ها و اختلالات به بلع کودکان آسیب جدی می رسانند و به کودک اجازه نمی دهند از مواد غذایی استفاده کنند.کودکانی که مشکل بلع دارند احتمال خفگی در آن ها وجود دارد.گفتار درمانی در این کودکان با استفاده ازتکنیک های ماساژدرمانی برای حلق و حنجره،تسهیل مراحل بلع کودک ،تقویت عضلات فک و صورت برای جویدن غذا و سایر تکنیک های درمانی استفاده کرده تا کودک توانایی بلع را کسب کند.

گفتار درمانی در بلع بزرگسالان: بسیاری از بیماری ها در بزرگسالان می توانند مشکلات جدی در بلع آن ها به وجود بیاورند.عواملی نظیر سکته مغزی، ضربه مغزی،پارکینسون و ام اس باعث اییجاد مشکلات شدید در جویدن و بلع غذامی شود.گفتار درمانی برای این دسته مشکلات راه درمان ضروری است که بر اساس تکنیک ها و روال علمی مشخص به بیمار کمک می کنند تا توانایی ببلع را به دست بیاورند.

گفتار درمانی در منزل شیراز بزرگسال

گفتار درمانی در اتیسم : امروزه با توجه به طیف وسیع اختلال اوتیسم و شیوع بالای آن، گفتار درمانی برای اوتیسم به یکی از خدمات اصلی مورد نیاز برای این مراجعین تبدیل شده است. این کودکان در بخش های مختلف روند رشد گفتار ممکن است دچار مشکل شوند. گفتار درمانی برای این کودکان از ضروری ترین نیازها می‌باشد و کمک شایانی به رشد این کودکان می‌کند.

گفتاردرمانی در تاخیر گفتاری : کودکان در طول زمان و با رشد مهارت های ذهنی و حرکتی، مهارت های گفتاری آن ها نیز رشد می‌کند و در سنین خاصی توانایی های گفتاری را بدست می‌آورند. تعدادی از کودکان به دلایل متفاوت قادر در به دست آوردن این توانایی ها نیستند و نسبت به هم سن و سالان خود در به دست آوردن توانایی های گفتاری تاخیر دارند. گفتاردرمانی در این کودکان باعث تسهیل رشد گفتاری آن ها و تسریع این روند می‌شود.

گفتاردرمانی برای بیش فعالی : بسیاری از کودکان بیش فعال به دلیل نقص توجه در رشد گفتاری خود نقص های شدیدی پیدا می‌کنند که باعث می‌شود گفتار آن ها رشد تکاملی خود را طی نکرده و این کودکان در گفتن جملات و کلمات مشکلات جدی پیدا می‌کنند. گفتاردرمانی برای بیش فعالی شامل برقراری ارتباط درمانی مناسب با کودک، طراحی فعالیت های گفتاری مناسب با کودک و استفاده از تکنیک های درمانی و ارزیابی می‌باشد.

برای مشاوره رایگان و درخواست خدمات گفتار درمانی در منزل شیراز شماره تلفن خود را وارد کنید. با شما تماس میگیریم...
شماره تلفن نامعتبر

چگونه یک جلسه گفتاردرمانی در منزل در شهر شیراز را موفق برگزار کنیم؟

برگزاری جلسات گفتاردرمانی در منزل دارای ویژگی ها و شرایط مخصوص به خود می باشد که رعایت کردن این شرایط میتواند به برگزاری بهتر این جلسات بسیار کمک کند.در این قسمت به نکاتی که کمک میکند تا شما بتوانید یک جلسه گفتاردرمانی موفق برگزار کنید،می پردازیم تا بتوانیم در بهبود مراجع شما قدم کوچکی برداشته باشیم.

1_آماده بودن بیمار و شرایط محیطی قبل از جلسه درمانی : برای اینکه درمانگر بتواند در زمان جلسه درمان بیشترین استفاده را از زمان کند لازم است شرایط بیمار و محیط برگزاری جلسه درمانی از قبل اماده شده باشد. برای آمادگی مراجع باید به نکاتی مانند تمیز و مرتب بودن وی،خواب و غذای کافی ،مصرف درست داروها در زمان خود و آمادگی ذهنی وی برای برگزاری جلسه درمانی اشاذه کرد.همچنین محیط نیز باید تمیز و مرتب بوده و زمان برگزاری جلسه ازدحام جمعیت در منزل نباشد تا مراجع و درمانگر بتوانند تمرکز کافی برای برگزاری جلسه را داشته باشند.وسایل و ایزار لازم برای برگزاری جلسه در دسترس بوده و قبل از شروع جلسه درمانگر را از محل قرارگیری ابزار مطلع کنیم.

2_نظم جلسات : گفتاردرمانی برای مراجعین معمولا یک روند زمان دار می باشد و نیاز به برگزاری جلسات متعدد دارد.به همین دلیل نظم این جلسات اهمیت بسیار ویژه ای برای گرفتن نتیجه دارد.این نظم باید در مواردی مانند ساعت و روزهای برگزاری جلسات رعایت شود تا درمانگر بتواند طبق برنامه درمانی پیش رفته و مراجع بهترین نتیجه رت دریافت کند.

3_همکاری با گفتاردرمانگر : گفتاردرمانگر برای اینکه بتواند برنامه درمانی خود را عملی کند نیاز به همکاری مراجع و خانواده وی دارد.این همکاری شامل زمان برگزاری جلسات درمانی و بعد از آن می شود.در زمان برگزاری جلسات، همکاری لازم برای حضور یا عدم حضور همراه بر اساس تشخیص درمانگر باید حتما رعایت شود.این حضور یا عدم حضور می تواند تاثیر زیادی در روند جلسات داشته باشد.همچنین درمانگران در آخر هر جلسه تعدادی تمرینات درمانی آموزش می دهند که انتظار می رود این تمرینات در زمان و تعداد لازم انجام شوند.همچنین مراجعین یزرگسال باید همکاری لازم برای کمک به درمانگر را داشته باشند تا وی بتواند به ایشان کمک کند.

4_صبر و اعتماد به برنامه درمانی : همان طور که گفتیم جلسات توانبخشی زمان بر و معمولا متعدد می باشند که باعث می شود خانواده ها و مراجعین دچار شک و کم حوصلگی شوند. اما بهترین نتایج را مراجعینی دریافت می کنند که صبر داشته و برنامه درمانی خود اعتماد دارند.

5_انتخاب درمانگر مناسب : گفتاردرمانگران دارای حیطه های کاری بسیار متنوعی هستند و هر کدام می توانند به صورت تخصصی در یک یا چند حیطه فعالیت کنند.به همین دلیل برای هر کدام از اختلالات و بیماری ها لازم است با درمانگر تخصصی آن حیطه همکاری کنیم.پس از انتخاب درمانگر مناسب لازم است اعتماد لازم به ایشان داشته و بر اساس برنامه درمانی ایشان پیش برویم.

توان هاب گفتار درمانی در منزل

مجموعه تخصصی توانبخشی توان هاب

برگزاری جلسات گفتار درمانی در منزل توسط گفتاردرمانگر متبحر و با تجربه، اصلی ترین نکته برای پیشرفت مراجع می‌باشد. به همین دلیل اکثر خانواده ها باید در این زمینه حساسیت لازم را خرج دهند تا بتوانند با از کیفیت ترین خدمات گفتاردرمانی استفاده کنند. برای پیدا کردن این چنین درمانگر ها کافی است به یک سری از نکات توجه کنیم، اولین و بارز ترین نکته داشتن کارت نظام پزشکی است که نشانگر مجوز از سازمان نظام پزشکی برای انجام مداخلات گفتاردرمانی می‌باشد. نکته دیگری که شما را در پیدا کردن درمانگر مناسب کمک می‌کند، معرفی درمانگر از طرف شرکت های تخصصی توانبخشی می‌باشد. تماس گرفتن با شرکت های معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا مشاوره تخصصی لازم را دریافت کنید و گفتاردرمانگران متبحر و با تجربه کافی را از طریق شرکت پیدا کنید.

توان هاب ارائه دهنده تخصصی خدمات توانبخشی در منزل که به عنوان اولین مجموعه توانبخشی مستقر در دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت می‌کند. توان هاب یک مجموعه مجهز بوده و تمام درمانگران آن با تجربه و دارای کارت نظام پزشکی از سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی می‌باشند که نشانگر مجوز رسمی فعالیت آن ها در حیطه های مربوطه می‌باشد. خدمات این مجموعه شامل “گفتاردرمانی در منزل“، ” کاردرمانی در منزل “، ” فیزیوتراپی در منزل”، ” گفتاردرمانی آنلاین”، “کاردرمانی ذهنی آنلاین” و “خدمات ارتوپدی فنی استاندارد” به مراجعین می‌باشد. این مجموعه با معرفی مراکز معتبر ارتوپدی فنی معتبر و دارای مجوز نظام پزشکی به مراجعین کمک می‌کند تا در سریع ترین زمان ممکن به ارتز و پروتز های مورد نیاز خود دست پیدا کنند.با توجه به موفقیت توان هاب در شهرهای مختلف این بار نوبت شیراز رسیده که بتوانیم خدمات خود را به مراجعین این شهر ارایه دهیم. تصمیم گرفتیم تا از درمانگران توانا و با تجربه برای ارایه خدمات گفتار درمانی در منزل در شهر شیراز استفاده کنیم تا بتوانیم تاثیر کوچکی بر بهبود این مراجعین داشته باشیم

برای ارتباط با مجموعه تخصصی توان هاب تنها لازم است شماره تماس خود را در قسمت “درخواست تماس” قرار دهید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند. یا می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۰۷۵۲۹۲۵ تماس بگیرید و با مشاورین ما ارتباط برقرار ‌کنید.